קרן פלס הופעות 2022

קרן פלס היא זמרת, מלחינה ופסנתרנית ישראלית. בילדותה למדה לנגן על פסנתר וחליל צד, והשתתפה בתזמורות. את השכלתה הרשמית קיבלה בבית הספר למוזיקה "רימון" שם השתתפה בהרבה פרויקטים מוזיקליים והפקות וסיימה את לימודיה בהצטיינות. ב-2005 התפרסמה בעקבות השירים שכתבה עבור מירי מסיקה ושירי מיימון.

בשנת 2006 הוציאה את אלבום הבכורה "אם אלה החיים" בו פלס כתבה את כל השירים בעצמה. האלבום היה מאוד מוצלח והיא זכתה עבורו בתואר "זמרת השנה" בתחנות הרדיו השונות כולל גלגלצ. פלס זכתה בתואר זה גם עבור אלבומה השני "מבול" (2008) שהגיע למעמד זהב.

היא כתבה גם שירים עבור זמרים ידועים כמו הראל סקעת, אמיר פיי גוטמן, ובועז מעודה, ושיתפה פעולה עם רמי קליינשטיין, חנן בן ארי, רוני אלטר, מוש בן ארי, זאב נחמה, נסרין קדרי, נטע ברזילי, ריטה, נועה קירל ועוד רבים אחרים. לפלס שלושה אלבומים נוספים בשם "בין העיר לכפר" (2010), "איך שהשמש תזרח" (2013), ו"שקופים" (2020) מתוכם אחד הגיע למעמד זהב ויצאו לא מעט סינגלים שהפכו ללהיטים. 

בנוסף לפעילותה בתחום המוזיקה, פלס השתתפה בהמון תוכניות ופרויקטים מגוונים כמו כתבת טור ב"ידיעות אחרונות", "בית ספר למוסיקה", דיבוב לסרט "אנגרי בירדס" ועוד. ב-2021 זכתה בפרס אקו"ם בתור "היוצרת המושמעת ביותר".

 

מקור תמונה, על ידי Dr. Avishai Teicher, רישיון CC BY 2.5

דילוג לתוכן