מוניקה סקס הופעות 2022

עד 82% הנחה להופעות והצגות
הצטרפו למועדון החברים שלנו בחינם בווסטסאפ (קבוצה שקטה) וקבלו הנחות ומבצעים על הופעות והצגות!
ריכזנו עבורם את כל ההפועות הקרובות של מוניקה סקס ברשימה אחת:

על המופע

מוניקה סקס היא להקה ישראלית מפורסמת, המתמקדת מסגנון מוזיקת רוק אלטרנטיבי ולה השפעה גדולה על התפתחות מוזיקת הרוק בישראל. הלהקה הוקמה ב-1992 על ידי יהלי סובול (סולן וגיטריסט), פיטר רוט (גיטריסט), יוסי חממי (בסיסט), ושחר אבן צור (מתופף). שם הלהקה נקרא על שם הבמה של הזמרת מוניקה פרידמן מהלהקה "קילר הלוהטת".

ב-1994 הוציאו את אלבום הבכורה "פצעים ונשיקות" שהכיל כמה שירים מוצלחים, אך זמן קצר מכן חממי עזב את הלהקה בזמן סיבוב ההופעות. שאר חברי הלהקה המשיכו לנסות את מזלם בארה"ב עד לפירוק הסופי ב1996. ארבע שנים לאחר מכן, החליטו להקים את הלהקה מחדש וב-2001 יצא האלבום השני, "יחסים פתוחים" בעוד שחממי הוחלף על ידי אלדד גואטה בתור הבסיסט ובהמשך גם עיבד לא מעט מהשירים של הלהקה כולל "הפוך בשמש", "גשם חזק", "איש קש", "מילי" ועוד.

לאחר הוצאת האלבום השלישי "חיות מחמד" (2005), הלהקה הפסיקה שוב את פעילותה וכל אחד המשיך לקריירת סולו ולפרויקטים נוספים. הלהקה חזרה להופיע שוב רק בשנת 2010, עם הצטרפות הבסיסט החדש ספי אפרתי במקום גואטה. שנה לאחר מכן, יצא האלבום הרביעי "מנגינה", והכיל בתוכו את הלהיט "השמלה ממדריד" שיצא בתור סינגל זמן קצר לפני כן.

בזכות ההצלחה של האלבום הרביעי, חברי הלהקה זכו בפרס אקו"ם ל"מחברי השנה". ב-2014 יצא האלבום "מקצועות חופשיים", וב-2019 האלבום השישי והאחרון לעכשיו בשם "לילה חדש". בנוסף, הלהקה הופיעה באלבומים נוספים של זמרים אחרים כולל אריק איינשטיין, שלום חנוך ועוד רבים אחרים. 

 

מקור תמונה, על ידי Chenspec, רישיון CC BY-SA 4.0

חיפושים קשורים

דילוג לתוכן