דני סנדרסון הופעות 2022

עד 82% הנחה להופעות והצגות
הצטרפו למועדון החברים שלנו בחינם בווסטסאפ (קבוצה שקטה) וקבלו הנחות ומבצעים על הופעות והצגות!
ריכזנו עבורם את כל ההפועות הקרובות של דני סנדרסון ברשימה אחת:
Fail to load XML file

על המופע

דני סנדרסון הוא מוזיקאי, מלחין וגיטריסט ישראלי מפורסם, זוכה פרסי אקו"ם ועמ"י "מפעל חיים למחבר" בשל תרומתו הגדולה למוזיקה הישראלית. עוד מילדותו, הפגין יכולות מוזיקליות גבוהות וידע לנגן בכמה כלי נגינה כולל גיטרה, פסנתר, בנג'ו וגיטרה חשמלית. 

במקביל ולאחר סיום שירותו הצבאי השתתף בהפקות מוזיקליות שונות, ואף היה חלק מלהקה בשם "השניצלים" אך אלה לא הביאו לו יותר מדי הצלחה. עם זאת, הקשרים שיצר במסגרת השירות הביאו בסופו של דבר להקמת הלהקה המפורסמת "כוורת" אותה הקים ב-1972 יחד עם גידי גוב, מאיר פניגשטיין, אפרים שמיר, ואלון אולארצ'יק, ובהמשך הצטרפו גם יוני רכטר, ויצחק קלפטר ז"ל. 

הלהקה הופיעה במשך ארבע שנים עד לפירוקה ב-1976 והפכה לאחת הלהקות המשפיעות ביותר במוזיקת הרוק הישראלי. לאחר הפסקה קצרה, הקים להקה נוספת בשם "גזוז" (1978) יחד עם גידי גוב שזכתה לביקורות טובות, ובהמשך את להקת "דודה" אך זו לא צלחה והתפרקה לאחר זמן קצר.

לאחר הפירוק, סנדרסון המשיך בקריירת סולו מוצלחת בה הקליט סך הכל עשרה אלבומי אולפן. סנדרסון מוכר בסגנון הכתיבה ההומוריסטי שלו בו הוא משנה פתגמים וביטויים מוכרים, והופך אותם למצחיקים בעקבות השינוי. עם זאת בחלק מיצירותיו הופיעו גם סגנונות נוספים בעלי אופי שונה, הנע בין כתיבה רצינית ואישית יותר לבין מילים פשוטות וקלילות.

 

מקור תמונה, על ידי TheClimor, רישיון CC BY-SA 4.0

חיפושים קשורים

דילוג לתוכן