אברהם פריד הופעות 2022

עד 82% הנחה להופעות והצגות
הצטרפו למועדון החברים שלנו בחינם בווסטסאפ (קבוצה שקטה) וקבלו הנחות ומבצעים על הופעות והצגות!
ריכזנו עבורם את כל ההפועות הקרובות של אברהם פריד ברשימה אחת:

על המופע

אברהם שבתי הכהן פרידמן, המוכר בשם הבמה "אברהם פריד" הוא זמר ויוצר דתי-חרדי מפורסם, ואחד מהיחידים שהגיעו למעמד "גדול הזמר החסידי". פרידמן החל בקריירת מוזיקה בעידודם של הרב מנחם מנדל שניאורסון, הרב אלי טייטלבאום ז"ל, מרדכי בן דוד, והמפיק שייע מנדלוביץ'.

הקריירה שלו נפתחה עם יציאת אלבום הבכורה "אף יהודי לא יישאר מאחור" (1981), בו שיר הפתיחה היה "קל ההודעות" שנכתב בידי הרב חיים ברוך חייט, והולחן על ידי יוסי גרין שאיתו ועם שייע פריד המשיך לשתף פעולה בשמונה אלבומים נוספים.

שיתופי פעולה בולטים נוספים כללו יוצרים כמו משה לאופר, ישראל לאם, מרטי לווינטר, סוקי ברי, מונה רוזנבלום, הרשל ליבוביץ, ירון גרשובסקי, רמי קליינשטיין, תומר הדדי, ישי ריבו, חמוטל בן זאב, נפתלי קמפה, אביב גפן, שלומי שבת, אמיר דדון, אריאל זילבר, חנן בן ארי, יהורם גאון ועוד רבים אחרים.

הוא הופיע בתזמורת עמודי שיש בתור סולן אורח באלבום "קול ששון וקול שמחה" המפורסם. ב-2009 השתתף בסבב הופעות בארץ בו הוצג הזמר הישראלי חנן יובל בביצוע השירים המשותפים "רק תפילה", ו"ונתנה תוקף". סגנונו המוזיקלי של פריד נחשב ברובו פופ יהודי אורתודוקסי (בדומה למרדכי בן דוד) ונוהג לשלב בתוכו סגנונות שונים של מוזיקה כמו רוק, פופ וג'אז עם מילים ונושאים העוסקים ביהדות. מאחוריו רשימה ארוכה מאוד של אלבומים ושירים, כאשר לא מעט מהם הפכו ללהיטים מוצלחים גם מחוץ למסגרת הציבור החרדי.

 

מקור תמונה, על ידי David Karsenty (דיוויד קרסנטי), רישיון CC BY-SA 3.0

חיפושים קשורים

דילוג לתוכן